Tam kapasiteli web tabanlı YAZILIMLAR yazıyoruz..

Kişisel Web Sayfaları

Hem akademik hem sosyal alanda paylaşımlar yapmak için bir çok online ortam kullanmaktan yoruldu iseniz, sizlere sosyal ve akademik paylaşımlarınızı yapabileceğiniz, yüksek bir güvenirliğe, modern bir arayüz ve kullanıcı paneline sahip kişisel web sayfalarımızı öneriyoruz.

Temel Özellikleri

Özellik 1 – GÜVENLİK

Panel girişi için kullanıcılara tanımlanmış olan e-mail ve şifre ile sistem kaydı kontrolü yapılması, akabinde panele erişim yetki tanımı ve cep numarası mevcut ise, tanımlı olan cep numarasına 5 dk. için geçerli tek kullanımlık random şifre oluşturulup sms gönderilir. Ekrana şifrenin 5 dk. içerisinde girilmesi durumunda yönetim paneline erişim sağlanabilir.
Text Editor harici tüm bilgi girişlerinde “SQL Injeksion” olarak bilinen art niyetli kod temelli bilgi girişlerinin silinmesi için tarafımızca geliştirilmiş olan ve dünyadaki bir çok yazılımda da tecrübe edilmiş olan özel fonksiyonlar. (Not: Text Editor niteliğindeki HTML&Java Kod girişine izin verilmiş olan alanlar kullanıcı inisiyatifindedir. Bu alanlar SQL sorgu komutlarında kullanılmaz.)

Özellik 2 – CANLI YAZILIM

Geliştirilmeyen sistemler, belirli bir ömre sahiptir. Her seferinden sil-baştan yeni bir web arayüzü ve yazılıma geçmek oldukça maliyetli ve herşeyin yeniden değerlendirilip, tanımlanması gibi ek iş güçleri ortaya çıkarmaktadır. PIXELANCE olarak yazılım konusunda sizlere daima geliştirmeye açık sistemler sunuyoruz. Bu nedenle Modüler Yazılım iskeletinde yazılımlarımızın tamamını kendimiz yazıyor ve elde ettiğimiz bilgi birikimlerle her geçen gün kendi özel kütüphanelerimizi müşteri ihtiyaçlarımıza göre geliştiriyoruz. Bu kütüphaneler, yazdığımız farklı yazılım ve modüllerde kullanılmaktadır. Bu kütüphanelerdeki tüm geliştirmeler, yazdığımız tüm yazılımlara kolaylıkla yansıtılmaktadır. Dolayısıyla daima gelişen bir altyapı sunuyoruz.
Kütüphanelerin dışında ortak modüller olarak tanımladığımız (Duyuru, Albüm, Etkinlik, Web Menü, SEO, Çeviri Sözlüğü, Slider, POPUP Duyurular, Kullanıcı/Yetki/Pozisyon/Ünvan Sistemleri, )
Ek olarak, mevcut olmayan yazılımsal özellikleri/fonksiyonları talebiniz durumunda gerekirse yeni bir modül olarak geliştirip, yazılımlara güncelleme olarak getirebiliyoruz.

Özellik 3 – MODÜLER VERİ GİRİzLERİ & OTOMATİK OLUzAN SAYFALAR

En verimli yazılımlar, bir verinin yalnızca bir kez tanımlandığı ve ilgili bir çok kısımda otomatik olarak kullanıldığı sistemlerdir. Web site yazılımlarında ek olarak HTML kodla uğraşmadan, yalnızca text bilgilerin optimize olarak oluşturulmuş özel form alanlarına girilmesi ile otomatik olarak oluşturulan sayfa tasarımlarına uygulanması ve yayınlanmasıdır. Örneğin;
Bir kullanıcı modülünde oluşturulan kişi bilgilerinde aynı zamanda bu kişinin Pozisyon/ Anabilim Dalı / Yazılım Yetkileri / Baş Pozisyonu vb. alanlar talep edildi. (Talep edilen bu alanlara text olarak veri yazılmıyor. Daha önceden tanımlanmış olan tüm değerlerden birer seçim yapılması isteniyor. Buda veri girişinde ortaklaşmayı ve sadeliği arttırırken, kullanımı kolaylaştırıyor. )
Modüler formda kolaylıkla oluşturulan bir kişi bilgilerinin otomatik olarak sistemin kullandığı bazı yerler aşağıdaki görsellerde örnek olarak verilmiştir. Modüler yazılım mantığında her verinin yalnız bir kez girilmesi ilkesinden bahsetmiştik. Örneğin bir kişinin ünvanını kullanıcı modülünden değiştirmek aşağıdaki tüm örneklerden anlık olarak değişmesini sağlamakta ve ünvanı değiştirmeniz yeterli olmaktadır. Ek olarak ünvan bilgisini text olarak yazmadığınız ve unvan sisteminden seçerek kullanıcıya uyguladığınız için, sistem tüm ünvanların Türkçe/İngilizce çevirisini de kendi yapabilmekte ve doğru Türkçe/İngilizce kısaltmalarını yine bu sistemden kullanmaktadır. Tek bir işlemin bu kadar çok fonksiyonu sağlaması PIXELANCE olarak tanımladığımız CANLI YAZILIM anlayışının küçük bir örneğidir.

Özellik 4 – GOOGLE SEO

Web sayfaları özellikle il dışındaki aramalarda firma veya kurumların dış yüzüdür. Özellikle direkt olarak firma/kurum’u aramayıp ilgili hizmet/ürünü veya web sitenizde yayınlandığınız bilgi ile ilişkili arama yapan kişilerin sizleri bulabilir olmasında arama motorlarının etkisi çok yüksektir. Arama motorlarında bulunabilir olmak için öncelikle mobil uyumlu, hızlı yüklenen ve verilerin TEXT olarak okunabildiği, doğru keyword ve description alanlarının tanımlanıp kullanıldığı web yazılımları öne çıkmaktadır. Bu anlamda PIXELANCE olarak Google SEO konusunda gündemi takip edip sürekli analizler ve geliştirmelerde bulunuyoruz. Çünkü Google SEO her yıl farklı bir algoritma çalıştırabiliyor. Bu anlamda güncel ve uyumlu olmak büyük önem kazanıyor.
Sahip olduğunuz tasarım, site içi veri yoğunluğu, yazılımınızın kullandığı bileşenlerin boyutları ve yayın yapan server’ın cevap verme hızı oldukça etkilidir. Tüm bu konularda oldukça etkili optimizasyon metotları bulunmaktadır. Aşağıdaki referanslarda görebileceğiniz gibi referanslarımızın ve karşılaştırılabilir önemli kurumların site boyutları ve yüklenme hızları sunulmuştur.
Google’ın otomatik olarak sizi analiz etmesini beklemiyor, Türkçe/İngilizce çarpraz tablo şeklinde tüm linklerinizi toplu liste olarak google’a anında göndermenizi sağlıyoruz.